Page 161 - Hungarian Golf E-Kincses 2023
P. 161

hungarian golf                                                           verseny • 161

STROKE PLAY KÖR

Negyvenkét játékos lépett pályára a tornán, melynek  akarta jobban, aki 6&5 arányban múlta felül Sárközit. A
               első felvonásában 2020 bajnoka pazar játékkal kezdte  másik ágon a torna két legjobb nemzetközi játékosa,
               meg a háromnapos menetelést. Csányi Olivér bogey- az osztrák Maximilian Klaus és a szlovák Lukas Zustak
               mentes kört zárt, három birdie-vel, ezzel pedig a stroke  mérte össze erejét. Szoros meccsük végén Zustak
               play verseny élén végzett. Lukas Zustak Csányihoz  2&1 arányban nyert Klaussal szemben, így a szlovák
               hasonlóan -2-vel fordult, ám az utolsó szakaszon  mérkőzhetett meg Csányival a döntőben, osztrák
               bogey-val zárta le napot, így a szintén -1-et játszót,  ellenfelére pedig Sárközi várt a bronzmérkőzésen.
               osztrák Maximilian Klaussal osztozkodott a második
               helyen. Tőlük egy ütésre Ifj. Sárközi Richárd even part  A dobogós párharcok mellett lejátszották a fel-
               játszott a negyedik helyen. Az már ekkor jól látszott,  sőtáblás helyosztókat is: a hetedik helyért Károly
               hogy ezzel a névsorral nagy valószínűség szerint  Ádám sikerrel mérkőzött meg Magyar Krisztiánnal
               a dobogós helyekért folyó csatákban is találkozni  (3&1), az ötödik helyet Horváth Ákos szerezte meg
               fogunk, ahogy a nők versenyében Julia Buchgeher  Meznerics Gergely legyőzésével (5&4).
               és Jaczkovics Emma kettősével, akik +4-gyel a T5.
               helyet szerezték meg a stroke play körben.    A bronzmérkőzésen ifj Sárközi Ricsi nem bírt
                                                             Maximilian Klaussal (5&4), a negyedik helyen vég-
               PÁRHARCOK HÉTVÉGÉJE                           zett. Az aranyért Csányi komoly meccset vívott Lu-
                                                             kas Zustakkal, melynek végén 1UP-pal harcolta ki a
               A pénteken kialakult erősorrend alapján a match  győzelmet, így 2020 után Olivér immár kétszeres
               play alsó és felső táblájának párosításai megkezdték  MatchPlay Bajnoknak mondhatja magát. Ez a bravúr
               a menetelést az aranyért. A szombati mérkőzéseket  korábban csak két játékosnak Simmes Alexandernek
               követően pikáns párharc nyitotta meg a MatchPlay  (2014-2015) és Rózsa Dávidnak (2017, 2019) sike-
               Bajnokság utolsó napját vasárnap: összecsapott a két  rült. A magyar versenyben a dobogó második fokára
               évvel ezelőtti bajnok, Csányi Olivér és a tavalyi győztes,  ifj. Sárközi Richárd állhatott fel, a bronzérmet
               ifj. Sárközi Richárd. A győzelmet ezúttal Csányi Olivér  Horváth Ákos szerezte meg.