Page 93 - Hungarian Golf E-Kincses 2023
P. 93

hungarian golf                                                            verseny • 93

BRUTTÓ                                        NETTÓ

A bruttó (Championship) csapatban Koller György  A nettó (Cup) csapatunk nagyot hajrázott, Bernhardt
               húzta az övéit. A lassabb kezdés után a második  Tibor és a kapitány, Hideg János vezetésével. A többi-
               napon belelendült, majd a zárókörben újabb 77-es  ek, Nagy István, Dr. Takács János, Malatyinszki Tamás,
               score-ral jött le a pályáról. 81-77-77-es köreivel a 35.  Vuong Hoang Huyen is hozzátették a magukét, így
               helyen végzett a 126 fős mezőnyben. A harmadik  két helyezést javítva a 10. helyen zártak a Kupán. Külön
               napra megérkezett Horvath Joseph is, aki a másik  érdemes kiemelni Hideg Jánost, aki 73-77-73-as nettó
               nyolcvan alatti eredményt (79) szállította a váloga- eredményeivel vezérhez méltó teljesítményt nyújtott.
               tottnak a döntőben.                           A teljes, 126 versenyzőt számláló nettó mezőnyben
               A Dr. Horváth Péter (kapitány), Ralph Müller, Koller  a 11. helyen végzett.
               György, Dr. Bohács Zsolt, Baldauf László, Horvath
               Joseph összetételű csapat összességében a 13. helyen  A Kupát Spanyolország nyerte Portugália és Német-
               zárt a tornán. A bajnokságot Nagy-Britannia nyerte,  ország előtt, ezzel a hispánok egy arany és egy ezüst
               Spanyolország nagy hajrával a második helyre lépett  trófeát tudtak elhozni Versailles-ból
               fel, a bronzérmes Svédország válogatottja lett.
                                                             „A nettó csapattal a legjobb tíz közé kerülést tűztük
               „A verseny megmutatta, nagyjából milyen távolság- ki célként magunk elé, amiért minden erőnkkel meg
               ban vagyunk a nagyobb golfnemzetektől, ugyan- is küzdöttünk. Az eredményeinkből látszik, hogy a
               akkor arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy  második napon már hét ütéssel javultunk, a harma-
               a válogatottunk egy kimondottan nehéz, kihívást  dik napon pedig - a pálya kiismerését és a stratégiai
               jelentő terepen küzdött meg az ellenfelekkel. Külön  egyeztetéseket követően -, még hét ütéssel lettünk
               öröm volt számunkra, hogy Ausztriát leszámítva  jobbak. A top tíz kapujában végeztünk, ezért alapve-
               valamennyi szomszédos országot sikerült magunk  tően elégedett vagyok az eredménnyel.” – összegzett
               mögé utasítanunk a tabellán.” – elemezte a válogatott  Hideg János kapitány a három nap után.
               teljesítményét a bruttó kapitány, Dr. Horváth Péter.