150 • évértékelő                                                      hungarian golf

A MIDAM GOLF LIGA UTOLSÓ VERSENYE A SUN AND EYE 10. MAGYAR MIDAM NYÍLT GOLF-
               BAJNOKSÁG VOLT, AHOL MINDHÁROM VERSENYNAP KÜLÖN KERÜLT KIÉRTÉKELÉSRE A LIGA
                                         CSAPATVERSENYEI SZEMPONTJÁBÓL.

A jubileumi évben a MidAmok visszatértek Bük- mindössze három játékosnak sikerült a 70-es tar-
              fürdőre, hogy méltó módon ünnepeljék meg a  tományban maradnia, többek között a mezőny hen-
              midam nyílt bajnokságok sorozatban 10. alkalmát.  dikep szerinti harmadik legerősebb játékosának, Aar-
              A 10 nemzet 89 játékosának majdnem fele single  on White-nak is. A döntőben végül csak a negyedik
              hendikepes játékos volt, továbbá számos korábbi  szakaszig volt kérdéses a nyílt bajnoki cím sorsa,
              bajnok is tee-re állt, többek között Zilahy Csaba,  mert innentől kezdve Máté már szárnyalt, egészen
              Baldauf László, Meznerics Gergely, Movik Gabri- a Nyílt Bajnoki címig.
              ella, Krämer András, Dr. Gal Jos Zsombor, Magyar
              Krisztián, amely garantálta a magas színvonalat.   Florian Tomko sikertelenül próbálta szorongatni
                                                           Szeberényit, miközben folyamatos nyomás ne-
              Először 2020-ban lépett elütőre Szeberényi Máté  hezedett rá Zilahy Csaba és Jakub Hasek részéről.
              MidAm Nyílt Bajnokságon, de akkor még a kora  Floriannak a végjátékban, a 17-esen szerzett birdie-
              miatt csak szabadkártyával és díjazáson kívül sze- vel sikerült ellépni az őt üldöző kettőstől, és ezzel
              repelhetett. Mint, ahogy azt tavaly sokan várták  megszereznie a második helyet. Mögötte Zilahy
              tőle, az első bajnokságán, melyen már hivatalosan  Csaba együttállásban végzett Jakub Hasekkel, az
              is betöltötte a 30. életévét, megszerezte a Nyílt  utolsó 36 szakasz azonban a magyar játékos javára
              Bajnoki címet, 9 ütéssel megelőzve azt a Jakub  döntötte el a dobogó még kiadó, harmadik helyét.
              Haseket, akivel idén ismét egy flightban játszott
              a döntő napon.                               Szeberényi Máté duplán duplázott, a Nyílt mellett
                                                           a MidAm Magyar Bajnoki címet is megszerezte,
              A MidAm „másodéves”, Szeberényi az első napot  míg a hazai versenyben Zilahy Csaba végzett az
              egy apró döccenővel indította, így az 5. helyről  ezüstérmes pozícióban. A dobogó legalsó fokára
              várta a folytatást, amely során az erősen szeles  Krämer András léphetett fel +23-as teljesítményével.